Rozhovor s ambasadorkou: Martina Kaštovská (Omnicom Media Group) — PrPom

Rozhovor s ambasadorkou: Martina Kaštovská (Omnicom Media Group)

Úvodem

Martina Kaštovská, HR Specialist (OMG)

S Martinou se známe již přes 2 roky, pracuje jako HR v Omnicom Media Group (OMG) a seznámili jsem se poměrně standardně, tedy poptala u nás kurz první pomoci. Během oněch let jich proběhlo více a my proškolili více jak pět desítek lidí. Protože pracovní vytížení zaměstnanců nedovolilo uspořádat celodenní kurz, vydali ze sebe lektoři PrPom své maximum na půldenní verzi kurzu, tedy na Ukázce výuky první pomoci zážitkem.

S Martinou jsme se těšili na další Ukázku. Bohužel přišla doba koronavirová, a tak se spolu vrháme do něčeho jiného, rád bych vám představil Martinu jako jednu z ambasadorek PrPom a podělil se s vámi o její pohled na PrPom kurzy, opakované objednávky a změny u kolegů, kterých si všimla.

Q&A

Co náš kurz zaměstnancům OMG přinesl?

Michale, bylo to několik dní cítit celou firmou. Kolegové se o kurzu bavili, bylo zřetelné nadšení. Když jsem se
s nimi o kurzu bavila více, a chtěla vědět, co konkrétně jim přinesl, odpovědi si byly nápadně podobné.

Kolegové mluvili o tom, že prožili už několik kurzů první pomoci, že vlastně od PrPom neslyšeli převratné novinky, ale především poprvé po kurzu získali jistotu, že by opravdu první pomoc dokázali poskytnout. Vypichovali okamžiky maskovaných minimodelovek, kdy se museli spolehnout sami na sebe, na kolegy v týmu.

Když přišla řada na teoretickou část kurzu, ocenili jednoznačnost a celistvost informací. Nováčci v první pomoci hodnotili jednoduchý a srozumitelný výklad. Zkušenější kolegové zase opravu mnoha mýtů a polopravd, které byly vyvráceny ve výkladu nebo na dotaz.

Martino, pozoruješ nějaký prospěch pro firmu jako takovou? Pro HR?

Ano, především v hodnocení kolegů a nevšednosti. Naše práce jsou hlavně média a marketing. Školení probíhají
z poloviny v této oblasti, z druhé poloviny se zaměřujeme na soft-skills, navíc pro mnohé kolegy specificky k jejich náplni práce. Školení PrPom bylo ale odlišné ze dvou pohledů.

Za prvé, jednalo se o znalosti a dovednosti, které jsou použitelné napříč pracovní zařazení kolegů. Za druhé, a to kolegové hodnotili opravdu velice vřele, byla skutečnost, že je firma vyslala na kurz, který je užitečný především pro ně samé, jejich blízké a je přenosný mimo zdi jejich pracoviště.

Martino, proč si PrPom objednáváš opakovaně?

Michale, to je strašně jednoduché. Cítím z vás velikou profesionalitu, lidskost a vstřícnost. Nutně vás musím hodnotit ze dvou pohledů.

Tím prvním je kontakt se mnou, jako HR, která s vámi dávala kurz organizačně dohromady. Zde se mi líbí vaše organizační preciznost a čitelnost pro zákazníka. Máte oddělený obchod od organizace kurzu, a já tak přesně vím, kde v procesu jsem. Vím, Michale, že pokud se s tebou dohodnu na obsahu, počtu účastníků a ceně, bude dohoda platit a bude o mě postaráno dále. Kolega Lukáš, který se poté se mnou vrhnul na organizaci kurzu samotného byl profík, který jasně situaci vládl, zároveň dokázal vyslyšet všechny mé požadavky. Velice příjemné bylo i to, že když jsem se na vás o několik měsíců později obrátila znovu, byli jste pro mě nachystáni opět vy dva a já přesně věděla, jaký servis čekat.

A tím druhým pohledem je kurz samotný. Ráno před kurzem tým neskutečně kmital, přítomný šéflektor měl situaci pevně v ruce a o pár desítek minut později byla naše zasedačka jiná k nepoznání, všude pomůcky pro nadcházející kurz a tým lektorů s úsměvem připravený do práce. Když poté začali kolegové přicházet, byli pozdraveni, usazeni, lektoři nabídli občerstvení a hned od prvního okamžiku budovali příjemnou a důvěrnou atmosféru. Samotná výuka pak byla neuvěřitelně dynamická, střídání lektorů, témat, výuka v celku
i ve skupinkách, změny výukových místností… uteklo to strašně rychle.

Martino, naše kurzy patří k nejdražším na trhu. Stojí to za to?

Ano, bez pochyby, kdyby tomu tak nebylo, neobjednávala bych vás opakovaně. Vlastně se až teď od tebe, Michale, dozvídám, jaká je vaše cena na trhu. Ale vzhledem ke kvalitě, kterou k nám přinášíte, jsem s hodnotou, kterou za své peníze dostaneme velice spokojená. Je mi jasné, že poskytovatelů kurzů první pomoci je na trhu více, že určitě existují levnější, ale já ani nemám potřebu pátrat. PrPom je pro mě jistota profi jednání od prvního telefonu, přes schůzku a organizaci, až po kurz a jeho ukončení samotné. A i když na každý kurz dorazil zcela odlišný lektorský tým, jeho kvalita byla pořád špičková a práce s mými kolegy skvělá, a to je pro mě co by personalistku ten největší důkaz toho, že poměr cena/výkon prostě sedí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..