COVID-19 rozcestník pro firmy — PrPom
16. 3. 2020

COVID-19 rozcestník pro firmy

Připravili jsme pro vás rychlý rozcestník o novém typu koronaviru SARS-CoV-2. Zaměřili jsme se na pomoc firmám, které neuzavřely svůj provoz a často neví přesně, jak se v situaci zachovat.

Účastníme se webinářů, ve kterých se zástupci firem radí, jak postupovat, a vyměňují si zkušenosti (organizují je kolegové z Happiness at work). Obsah průběžně doplňujeme podle toho, co firmy budou potřebovat nejvíce. Pokud víte o důležitém zdroji, který tu ještě nemáme, nebo potřebujete vědět něco dalšího, pište na pr@prpom.cz.

Informativní letáky ke stažení (postupně přidáváme)

Čeklist na opatření ve firemní jídelně - závodní stravování během pandemie COVID-19Informace pro firmy v době pandemie COVID-19 od PrPom: jak chránit zaměstnance?

Opatření pro firmy, které jsou v provozu – jak chránit zaměstnance?

Návody na hygienická opatření a ochranu zdraví

Organizace pomoci – dobrovolníci, lidé v nouzi, organizace potřebující pomoc

 • HLEDÁTE DOBROVOLNÍKY, NEBO CHCETE NABÍDNOUT POMOC?
 • POMŮŽEME.SI Zde se můžete zaregistrovat, pokud jste dobrovolník a chcete pomáhat. 
 • POMÁHÁME V PRAZE Bydlíte v Praze? Máte čas a chcete pomoci potřebným v tomto náročném období? Zaregistrujte se jako dobrovolník.
 • SOUSEDSKÁ POMOC Chcete pomoci potřebným a máte čas, jenže nejste z Prahy? Sousedská pomoc sdružuje dobrovolníky ze všech koutů republiky!
 • ŠIJEME ROUŠKY Jste z Brna a okolí? Umíte to se strojem, nebo jste mistr s jehlou v ruce? Pomozte šít roušky těm, kteří to potřebují!
 • CHCI POHLÍDAT Umíte to s dětmi? Spousta pracujících rodičů určitě ocení vaši pomoc v této náročné době. Nabídněte ji potřebným.

Základní informační weby

Tipy na vzdělávání či zabavení dětí

3 thoughts on “COVID-19 rozcestník pro firmy

 • Dobrý den,
  omlouvám se za nepřesně formulovaný požadavek. V podstatě mi jde o to, že knihovny jako vzdělávací instituce dělají akce pro veřejnost. V současné době je řada pěkných infografik a právě s tím se obracím na vás – zda je možné vydat pěknou infografiku pro veřejnost při použití toalety. Na webináři jsme dostali doporučení dotýkat se ploch pokud možno co nejméně – nejlépe loktem, nohou atd…
  Víme, že lidé nečtou dlouhé texty…
  Ale i tak díky za odpověď, infografiku o mytí rukou a zacházení s rouškami už máme.
  Srdečně
  Marie Šedá

 • Milá Marie,
  bohužel z Vašeho požadavku není zcela jasné, z jakého pohledu byste si leták přála a jaké informace by měl přesně obsahovat. Má to být z pohledu zaměstnanců organizace, kteří během práce navštěvují veřejná WC, nebo z pohledu provozovatele veřejných WC?
  Tak či tak informace o tom, jak se chovat na veřejných WC z hlediska hygieny jsou stále stejné:
  1. V případě fronty dodržovat 2 metrové rozestupy.
  2. Mít roušku nebo jinak zakrytá ústa a nos.
  3. Nedotýkat se obličeje, úst a očí, pokud nemáte správně umyté ruce.
  4. Pokud to WC kabinka umožňuje vydezinfikovat před použitím WC prkénko.
  5. Po použití WC si správně umýt ruce teplou vodou a mýdlem.
  6. Použít dezinfekci na ruce, je-li k dispozici.
  Pokud se podíváme na problematiku veřejných WC z pohledu provozovatele, je zde opravdu mnoho možností, jak provozem přispět ke kolektivní hygieně, pro příklad uvádíme: jednorázové papírové utěrky, bezdotykové dávkovače mýdla a dezinfekce, bezdotyková baterie u umyvadel, jednorázové dezinfekční ubrousky pro dezinfekci WC prkénka, zvýšená pravidelnost úklidu a dezinfekce prostor se zaměřením na plochy, kterých se zákazníci často dotýkají, edukační letáky správného postupu mytí rukou u umyvadel atp.
  Na stránkách našeho rozcestníku se proklikem dostanete na weby s užitečnými informacemi, ze kterých můžete čerpat, např.: https://www.okoronaviru.cz/portfolio/prevence/ nebo https://www.komora.cz/files/uploads/2020/03/Koronavir-15.3.2020.pdf

  Za tým PrPom
  Klára

 • Prosím o infoleták k používání veřejného WC – tedy veřejného z pohledu organizace, díky!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..