POMOZTE: Hospic sv. Kleofáše potřebuje kurz první pomoci

HOTOVO: Hospic sv. Kleofáše potřebuje kurz první pomoci

Hospic sv. Kleofáše hledá dobro s PrPomHospic sv. Kleofáše našel svého anděla, který jim pomohl kurz zafinancovat! Je jím MONETA Money Bank. Kurz proběhne na jaře 2019 a už teď se těšíme na fotky z tohoto výjimečného kurzu. Spojení obou organizací je totiž prvním v našem CSR programu Konejte dobro s PrPom. :)

Hospic sv. Kleofáše potřebuje kurz první pomoci. Nemohou si jej ale dovolit. V rámci jejich fundraisingu si požádali o grant, ale nevyšlo to. Pomůžete jim vy? Pojďte v rámci CSR vykonat něco opravdu užitečného a s velkým dopadem! Naučte první pomoc zážitkem lidi, kteří to potřebují.

Komu a jak pomáhá Hospic sv. Kleofáše?

Domácí Hospicová péče sv. Kleofáše pomáhá nevyléčitelně nemocným pacientům na Třeboňsku v poslední fázi života a jejich rodinám v období nemoci, smrti a zármutku. Naším posláním je umožnit pacientům důstojně a v kruhu své rodiny a přátel prožít poslední etapu svého života.

Péče je poskytována týmem, který tvoří lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovnice, psycholog a, pokud si to pacient přeje, také duchovní. Hospic nemocnému garantuje, že nebude trpět nesnesitelnou bolestí, trvale bude respektována jeho lidská důstojnost a v posledních chvílích života nezůstane osamocen. Hospicová péče se tedy stará o pacienta, ale i jeho rodinu, komplexně – po stránce fyzické, psychické i duchovní.

Příbuzní mají často velké obavy, že jejich blízký bude trpět bolestí, že se o něj nebudou umět postarat. Nevědí, že v převážné většině případů umíme zajistit stejnou zdravotní péči jako nemocnice. Jsme na to vybaveni jak po stránce kvalifikace a dlouholeté praxe lékařů a sester, tak po stránce potřebných přístrojů (kyslíkový koncentrátor, odsávačka, dávkovač…). V případě potřeby fungujeme na zavolání 24 hodin denně. Pokud si to pečující přejí, pomáháme také ihned po úmrtí a potom v době zármutku.

Proč potřebují u sv. Kleofáše kurz první pomoci?

Naši zaměstnanci a dobrovolníci jsou každodenně v přímém kontaktu s klienty a jejich rodinami a je nezbytné, aby byli schopni adekvátně reagovat v případě nutnosti poskytnutí první pomoci. Mgr. Petra Brychtová, ředitelka Hospicové péče sv. Kleofáše již absolvovala kurz první pomoci od PrPom a na základě své pozitivní osobní zkušenosti jej doporučuje jako zážitkový, poučný a báječný do praxe.

Jak vykonat dobro pro hospicovou péči sv. Kleofáše?

Moc bychom potřebovali kurz Základy první pomoci pro 15 našich kolegů – zaměstnanců a dobrovolníků. V rámci našeho fundraisingu nevyšel grant, ze kterého jsme chtěli kurz financovat, nemůžeme si ho proto v současné době dovolit – ale vy to můžete zachránit. Když tak učiníte, budeme vám velmi vděčni. Můžeme umístit vaše logo a poděkování na naše webové stránky, sociální sítě, informovat o vaší podpoře na veřejných akcích (např. každoměsíční trhy v Třeboni).

  • Komu pomůže vaše CSR: Hospicová péče sv. Kleofáše, o. p. s.
  • Místo konání: Svatopluka Čecha 20, 37901 Třeboň
  • Cena kurzu: 34 850 Kč (bez DPH)
  • Dopad: 15 kvalitně proškolených zaměstnanců Hospicu s. Kleofáše může své dovednosti použít nejen v zaměstnání. Vámi vykonané dobro se může projevit v jejich domácnosti, při dopravní nehodě či kdekoliv jinde.

Tento článek je v sekci „Konej dobro s PrPom!“ (pro více podrobností klikněte), která se snaží propjovat fundraising malých firem a CSR těch velkých. Články vždy začínají klíčovým slovem podle toho, do které kategorie patří:

  • HOTOVO! = Povedlo se to! Propojili jsme vás a dobro bylo vykonáno.
  • POMOZTE = Tenhle článek je o někom, kdo potřebuje dobro (dělá fundraising).
  • POMŮŽEME = Ušlechtilý dobrodinec hledá, komu by nejlépe pomohl (dělá CSR).

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..