Krok — PrPom
7. 7. 2019

Krok

Pravděpodobně znáte sami několik lidí, které považujete za skutečné hrdiny. Není podstatné, zda jsou to živí lidé, nebo románové postavy. Prostě dokázali něco nevšedního a ve vás to budí minimálně respekt. Dobrá zpráva je, že něco opravdu velkého můžete dokázat i vy.

Základem je probudit svého vnitřního hrdinu. Teorii už znáte, praxi necháme na vás. Nojo, ale co konkrétně podniknout? Kam se vrhnout? Co dřív? Pomůže vám k tomu jednoduché schéma, založené na třech otázkách:

  1. PROČ? Lidé, kteří vykonali velké věci, znají odpověď. Vědí, proč podstoupili nepohodlí, útrapy a muka, aby nakonec uspěli (nebo neuspěli). To důležité, co měli, je VIZE. Jasná představa, jak má vypadat svět nebo jejich život. Představa natolik silná a lákavá, že je každý den znovu neomylně zvedla z postele a dala jim obrovské množství energie. A co láká vás? Jakou máte vizi? Vidíte se za 5 let, jak si válíte šunky na vlastním ostrově v Tichomoří? Tak začněte makat ;-)
  2. CO? Samotná vize je skvělá, ale nestačí. Vezměte tužku a papír a rozepište si jí na jednotlivé CÍLE. Může jich být víc, můžete je plnit postupně. (Pomoci vám k tomu může například Doller.) Měly by být velmi konkrétní a srozumitelné. Třeba „naučím se základy španělštiny“, nebo „splatím hypotéku o pět let dřív“ či „konečně pozvu na kafe tu brunetku z vedlejší kanceláře“.
  3. JAK? Když máte cíle, už poměrně snadno si nastavíte jednotlivé AKCE. Třeba takové, které budete opakovat každý den. Mohou být velmi drobné, až nenápadné, ale časem mohou způsobit velké změny. Třeba „každý den zvládnu pět nových slovíček“, „příští týden si opráším svůj LinkedIn a začnu hledat novou práci“ nebo „začnu si každé ráno čistit zuby, dvakrát týdně zajdu na Crossfit a zítra jí pochválím účes“.

Zní vám tento koncept povědomě? Už jste ho někde slyšeli? Je to možné. Na tomto principu je založeno mnoho koučovacích a osobnostně rozvojových metod.

Zní vám to naopak příliš absurdně, nebo nereálně? Možná jen nemám trefné vyjadřování. Naštěstí ale znám jeden příběh, který vás přesvědčí.


Kam dál?

Pojďte objevit moc každodenních drobných akcí pomocí QR kódu „VYTRVALOST“.


PS: Máte jasnou životní vizi? Víte, čeho chcete dosáhnout a co pro to máte udělat právě v tento okamžik? Napište nám do komentáře pod článkem, jak to máte. Těšíme se!

PPS: Pokud jste tuto stránku načetli ze zvědavosti, nebo třeba náhodou, klikněte SEM.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..