Karlínská obchodní akademie a VOŠE — zážitkový kurz Základy první pomoci — PrPom

Karlínská obchodní akademie a VOŠE — zážitkový kurz Základy první pomoci

KOA a VOŠE — zážitkový kurz první pomoci od PrPomKarlínská obchodní akademie a VOŠE si nás pozvala na kurz, kde jsme měli za úkol během 2 dnů proškolit 120 studentů v první pomoci zážitkem. Dokázali jsme to! Nový rekord pokořen :) Děkujeme celému pedagogickému týmu za podporu a skvělé figurantské výkony. Stejně tak díky všem studentům — jste dobrá parta :) Jen tak dál! Těšíme se na příští rok.

„V termínu 16. – 20.4.2016 se první ročníky naší školy účastnily zdravovědného kurzu v Žihli. Dva dny organizovali veškerý zdravovědný program členové organizace PrPom. Zdravotníci přijeli do Žihle o den dříve, aby si mohli připravit všechny prostory a vybavení potřebné pro výuku první pomoci.

První den se záchranáři zaměřili jak na teorii, tak na nácvik praktických dovedností nutných při poskytování první pomoci. Druhý den vyplnily modelové situace, při kterých si studenti vyzkoušeli roli zraněného, zachraňujícího i hodnotitele. Celý program byl perfektně zorganizován. Jednotlivé aktivity na sebe plynule navazovaly a teoretické poznatky byly následně procvičovány prakticky. Modelové situace byly zvolené tak, aby vycházely ze života studentů.

Na konci celého zdravovědného kurzu jsme studenty poprosili o písemné hodnocení celého zdravovědného kurzu. Všichni uvedli, že nejlepší část kurzu tvořil právě program se zdravotníky, že jimi připravený program byl velmi přínosný a že by příště uvítali ještě více aktivit s organizací PrPom.“

Mgr. Lenka Garová, garant programu, učitelka
Fotky z kurzu najdete zde.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..