Kurz první pomoci na míru pro Tamjdem, o. p. s. — PrPom

Kurz první pomoci na míru pro Tamjdem, o. p. s.

V květnu jsme si připravili zkrácený, individuální program zážitkové první pomoci pro dobrovolníky z Tamjdem, o. p. s. Sestavili jsme pro ně tří hodinový program, přesně dle jejich požadavků. V netradičních večerních hodinách si kurz všichni užili. Že nevěříte? Tak si přečtěte, co nás napsali.

Děkujeme Dominikovi, Verče a Ondrovi za skvělý zážitek a neuvěřitelné množství užitečných informací! Všichni tři lektoři se ve vedení programu vystřídali a ze zkráceného tříhodinového kurzu na míru vytěžili úplné maximum, a to i přes naše nekonečné všetečné dotazy. Jsou to opravdoví profesionálové, a to jak v daném oboru, tak v oblasti neformálního vzdělávání.

Díky několika „překvapením“ v podobě modelových situací jsme si mohli na vlastní kůži teorii rovnou ověřit v praxi, a to včetně např. sehraného „volání“ na záchrannou službu. Už víme, jak se zachovat, když se ocitneme v roli zachránců, že resuscitace není žádná brnkačka, jak zastavit krvácení a další.

Kurz byl určen vedoucím víkendových a až dvoutýdenních dobrovolnických projektů neziskové organizace Tamjdem a naše očekávání splnil na sto procent. Určitě se někdo z nás zapojí do nějakého z delších kurzů první pomoci, protože to opravdu stojí za to!

Markéta Votavová, ředitelka

Jak to na kurzu vypadalo se můžete podívat ve fotogalerii na tomto odkazu.

Tamjdem

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..