MAP Mnichovohradišťsko — Znovu na místě činu — PrPom

MAP Mnichovohradišťsko — Znovu na místě činu

znak_mhOpět po roce jsme se vydali do Mnichova Hradiště, abychom proškolili neformální vzdělavatele z ORP Mnichovo Hradiště. Tentokrát jsme se zaměřili na Základy první pomoci.

V květnu 2019 jsme v rámci projektu MAP II Mnichovohradišťsko (Místní akční plán rozvoje vzdělávání) uspořádali kurz první pomoci pro neformální vzdělavatele z ORP Mnichovo Hradiště. Kurz byl profesionálně zorganizován, lektoři byli milí a zapálení pro věc. Naši účastníci byli nadšení. S firmou PrPom s. r. o. spolupracujeme opakovaně a opět k naší plné spokojenosti.

Mgr. Martina Kestnerová, Hlavní manažerka projektu MAP II Mnichovohradišťsko

Jak to vypadalo na kurzu tentokrát se můžete podívat na tomto odkazu.masivni_krv

První pomoc u dětí — leden 2018

Koncem ledna jsme díky místnímu akčnímu plánu rozvoje vzdělávání Mnichova Hradiště měli možnost proškolit 15 lidí v první pomoci u dětí. Účastníci byli nejen učitelé z Mnichova Hradiště, ale i rodiče a dobrovolníci se zájmem naučit se kvalitně poskytovat první pomoc. Věříme, že se lidé nejen v Mnichově Hradišti mohou díky nim cítit o něco bezpečněji. Co o nás napsali si můžete přečíst nejen v tomto článku, ale i na webu projektu.

V neděli 28. ledna 2018 proběhl v Mnichově Hradišti zážitkový kurz první pomoci u dětí, který byl v rámci projektu MAP nabídnut učitelům a rodičům z Mnichovohradišťska. Všichni účastníci měli možnost si vyzkoušet, jak zareagovat a hlavně skutečně zasáhnout v případě bezvědomí, masivního krvácení či dušení. Naučili jsme se kardiopulmonální resuscitaci nejen u dětí, ale i u dospělých, dokonce i s využitím přístroje AED. Zvláště zajímavá byla též část kurzu věnovaná dětským nemocím.

V průběhu celého kurzu nám byla vštěpována základní pravidla první pomoci, jež se díky tomu vryla všem jistě do paměti. Vrcholem kurzu pak byly jednak nenadálé situace v jeho průběhu (např. bezvědomí či masivní krvácení lektorky) a zejména pak v jeho samotném závěru, kdy došlo na tři modelové situace. Ty byly opravdu velmi autentické: díky nim si účastníci odnesli jistě nejvíce. Kurz byl veden zcela profesionálně, přesvědčivě a s obrovským nasazením. Děkujeme!

PhDr. Markéta Tomášová — asistentka aktivit projektu MAP Mnichovohradišťsko

Fotografie z kurzu naleznete na tomto odkazu.otevrena zlomenina

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..