POMOZTE: Školička U Smolíčka chce umět první pomoc — PrPom

POMOZTE: Školička U Smolíčka chce umět první pomoc

Kdo je Školička U Smolíčka

Školička U Smolíčka je dětská skupina evidovaná Ministerstvem práce a sociálních věcí, provozovaná zapsaným spolkem Kazimírka. Školička vznikla v roce 2017 s podporou Evropského sociálního fondu. Ve školičce se každý všední den o 12 dětí ve věku 2 – 6 let starají 2 pečující osoby.

Proč potřebujeme kurz první pomoci a pro koho

Školička U Smolíčka — pomozme jim proškolit zaměstnance v první pomoci!

Náš tým jsou čtyři kvalifikované pečující osoby dle požadavků zákona o dětských skupinách. Naše vzdělání může být pedagogického, sociálního nebo zdravotnického zaměření, dále je možná

 rekvalifikace. Ovšem školení první pomoci v rámci našeho vzdělání vždy nebyla zaměřena na děti raného a předškolního věku a často nebyla ani velmi kvalitní.

Každý den se staráme o skupinu 12 dětí jak ve vnitřních prostorách školičky, tak venku, na veřejných hřištích a sportovištích i na mnohých akcích a výletech. Nyní od září 2018 máme zapsané děti zejména 2-3 leté. Naším cílem všestranný rozvoj dětské osobnosti v úzké spolupráci s rodinou dítěte. Malý kolektiv a dvě pečující osoby jsou ideální zázemí pro přivykání si dítěte na odloučení od rodiny a umožňuje individualizovaný přístup ke každému dítěti.

Bezpečí dětí je přirozeně nezbytnou podmínkou vzdělávání, výchovy a péče. V případě nenadálých situací chceme mít jistotu, že bude celý náš tým schopný pohotově reagovat a pokud by to bylo nezbytné, svěřenému dítěti zachránit život.

Vedoucí pečující osoba Mgr. Anna Nožičková kurz již sama absolvovala a byla jejím obsahem i vedením nadšena, proto by chtěla, aby byl celý tým kvalitně vyškolen.

Jak vykonat dobro pro Školičku U Smolíčka

Kurz bychom potřebovali pro celkem 4 pečující osoby naší školičky. Náš rozpočet i s prostředky z fondu EU nedostačuje na aktuální proškolení personálu. Měli jsme poněkud komplikovaný start, kdy jsme kvůli stavebnímu řízení a kolaudaci prostor odkládali otevření školičky, tudíž peníze, které původně mohly být využity na kvalifikaci personálu, byly vyčerpány na výdaje s tím spojené.

Dobrodincům, kteří by nám pomohli, můžeme nabídnout umístění loga na našich webových stránkách a sociálních sítí, kterých spolek zřizuje více. Informovat o vaší podpoře na veřejných akcích, kterých se náš spolek účastní.

Parametry zážitkového kurzu:

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..