POMOZTE: Střední průmyslová škola oděvní potřebuje první pomoc – PrPom

POMOZTE: Střední průmyslová škola oděvní potřebuje první pomoc

Kdo je Vyšší odborná škola oděvního návrhářství

VOSON potřebje prof své žáky kurz první pomoci – podpořte je spolu s PrPom!Vyšší odborná škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní sídlí v ulici  Jablonského na Praze 7. VOSON (jak si název zkracují) je příspěvková organizace – zřizovatelem je Hlavní město Praha. Již přes 60 let předává škola žákům a studentům řemeslnou zručnost propojenou s uměleckým pohledem na oděvní tvorbu.

Proč potřebujeme kurz první pomoci a pro koho

VOSON a jejich populární modely z plastů a papíru - podpořte je s PrPom kurzem první pomoci!qV rámci vzdělávání realizujeme několikrát ročně módní přehlídky a prezentace v ČR i v zahraničí – např. Designblok nebo úvodní přehlídka na veletrhu Polygrafie, tj. prezentace papírových a plastových oděvů z materiálů vystavujících firem. Bohužel někdy řešíme i zdravotně rizikové situace – omdlévání, panické stavy při vyhlášení požárního poplachu v hotelu apod.

Každým rokem pořádáme pro žáky prvních ročníků všech oborů zážitkový kurz v přírodním prostředí Sloupu v Čechách, kde menší týmy vytváří a následně po týdnu práce prezentují formou přehlídky oděv laicky navržený a vytvořený z textilních materiálů, přírodnin apod. V rámci tohoto pobytu se žáci neformálně poznávají se svými pedagogy a spolužáky a
navazují první sociální vazby.

Chtěli bychom tento pobyt využít i pro zážitkový kurz první pomoci. Přednášky ve škole na
toto téma vnímají žáci jako výuku a ne vždy si zafixují správné postupy první pomoci.
Jako pedagogové jsme prošli před rokem zážitkovým kurzem organizovaným zřizovatelem a
cítíme rozdíl v podání.

Pozitivní dopad

 • Možnost simulace v přírodě, formou soutěžení předat nezbytné informace k záchraně života tj. překonat šok, odhadnout situaci a pomoci.
 • Získané dovednosti v první pomoci mohou žáci uplatnit v průběhu praxí na pracovištích sociálních partnerů, doma v rodině nebo následně ve své budoucí firmě pomoci klientům.

Finance jsme se pokoušeli shánět i jinak, ale finanční prostředky od MŠMT nepokryjí kurzovné na zážitkový kurz od PrPom. Vyhlašované granty jsou většinou zaměřeny na jiná témata.

Jestliže Střední průmyslovou školu oděvní podpoříte, rádi umístí vaše logo na jejich módních přehlídkách, popř. připraví malou módní přehlídku na Vaši firemní akci. To je docela zajímavá nabídka, že? :)

Parametry zážitkového kurzu:

 • Celodenní zážitkový kurz Základy první pomoci
 • Termín: (bude upřesněno)
 • Počet účastníků: 60 žáků, 1. ročníky střední školy + 5 pedagogů
 • Místo: Sloup v Čechách, ubytování v chatkách
 • Cena: 45 850 Kč bez DPH
 • Téma kurzu: Cesta kolem světa – pod vedením výtvarných pedagogů týmová tvorba oděvů a příprava prezentace na modelkách – spolužačkách s průvodním slovem.

Tento článek je v sekci „Konej dobro s PrPom!“ (pro více podrobností klikněte), která se snaží propjovat fundraising malých firem a CSR těch velkých. Články vždy začínají klíčovým slovem podle toho, do které kategorie patří:

 • HOTOVO! = Povedlo se to! Propojili jsme vás a dobro bylo vykonáno.
 • POMOZTE = Tenhle článek je o někom, kdo potřebuje dobro (dělá fundraising).
 • POMŮŽEME = Ušlechtilý dobrodinec hledá, komu by nejlépe pomohl (dělá CSR).

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..