První pomoc v zimních horách — zážitkový kurz od PrPom

První pomoc v zimních horách

První pomoc v horách — zážitkové kurzy první pomoci pro náročné — PrPom

První pomoc v zimních horách

3500 – 4200 Kč
9.4

Zážitkovost

10.0/10

Fyzická náročnost

10.0/10

Doba trvání: 3 dny

7.5/10

Kvalita kurzu

10.0/10

Co znamená tohle číslo?

 • Skóre kurzu je velmi vysoké, protože se jedná o špičkový a velmi náročný kurz. Naučíte se základy laické záchrany v zimních horách. Vhodné pro lyžaře, běžkaře, skialpinisty, prknaře a všechny milovníky hor.
 • Zážitkovost 10 z 10: Modelovky v zimním prostředí, spaní ve stanu v zimních horách, náročné transporty pacientů, putování horami, práce s vysílačkami, noční zásahy.
 • Fyzická náročnost 10 z 10: sáhnete si na dno. Tohle prostě není kurz pro ořezávátka.
 • 3 dny náročného programu v zimních horách jsou pro začátečníky tak akorát.
 • Kvalita kurzu 10 z 10 znamená, že kurz splňuje všechny podmínky pro kvalitní výuku první pomoci.

Co na kurzu získám?

 • První pomoc v podmínkách zimních hor, workshopy na transport, vaření, laviny, orientaci a bezpečný pohyb v horách.
 • Ochrana zachránce, resuscitace, bezvědomí, dušení cizím tělesem, krvácení.
 • Běžné neúrazové život ohrožující stavy: infarkt, křeče, cévní mozková příhoda, cukrovka.
 • Naučíte se používat novou autolékárničku a základní postupy u dopravní nehody.
 • Workshopy s horským zaměřením: orientace a navigace, bezpečnost, stravování, laviny, sněhové stavby, transport raněných.
 • Kurz obsahuje 6 nebo více modelových situací.
 • Před kurzem probíhá příprava účastníků pomocí úkolů, které plní každý týden. Díky tomu i naprostý začátečník přijíždí na kurz dobře připravený.
 • Certifikát o účasti.
 • Fotky z kurzu v elektronické podobě.
 • Malý praktický dárek :-)

Darovat zážitkový kurz Základy první pomoci (nebo jiný kurz od PrPom)

dárkový poukaz kuponio prpom základy první pomoci

Aktuálně vypsané termíny kurzu

Aktuálně nemáme vypsaný žádný termín :(

 • První pomoc v zimních horách - zážitkový kurz první pomoci od PrPomNadupaný čtyřdenní kurz.
 • Část kurzu účastníkům vaříme, část si vaří sami.
 • Během kurzu bydlíme ve stanech u chaty nebo v chatě, která poskytuje zázemí; součástí kurzu je celodenní  zážitková túra. Cena kurzu se liší dle zvoleného typu ubytování! Svou preferenci vybíráte v přihlášce! Počet míst v chatě je omezený.
 • Cena: 3 500 Kč spaní ve stanu, 4 200 Kč spaní v chatě
 • Sešity nechte doma — dostanete krásná skripta, takže tužka postačí.
 • Podrobné informace o konkretním kurzu dostanete mailem.
 • Protáhneme Vás mailovou přípravkou (od otužování, po návody na správné balení až po osvědčené triky na stravování v horách).
 • POZOR!!! Od 20. 10. 2018 nabízíme slevu 300 Kč každému, kdo přivede na kurz dalšího účastníka. Vezměte se sebou někoho z Vašich přátel, rodiny nebo známých. Jak slevu dostanu? Stačí, když své známé namotivujete k účasti na kurzu a ten při vyplnění přihlášky v kolonce „SLEVA — chcete nějakou uplatnit?“ napíše Vaše jméno a příjmení, abychom věděli, komu pak máme peníze z celkové ceny odečíst :) .

Nehodí se Vám žádný termín — postupujte následovně:Ukázka výuky první pomoci zážitkem — školení pro firmy — PrPom

 1. Klikněte na výše umístěné tlačítko vpravo — Mám zájem! Pošlete mi info o termínu. > Budete přesměrováni do googlovského formuláře.
 2. Vyberte kurz, o který máte zájem.
 3. Vyplňte osobní údaje.
 4. klik na „Odeslat“
 5. Ozveme se Vám s informací, že Vaši přihlášku evidujeme a pak vždy, když vypíšeme nový termín kurzu, o který jste projevili zájem.

Chcete vědět víc? Napište Gabče, nebo hoďte dotaz na Facebook.


Podrobné informace o kurzu První pomoc v zimních horách

první pomoc v zimních horáchMilujeme zimní hory. Ale zároveň k nim cítíme velký respekt. Krásy hor chceme obdivovat bezpečně a vstupovat do hor chceme s pocitem zodpovědnosti. Máte to stejně? Pak je pro vás kurz První pomoc v zimních horách jako stvořený.

První pomoc v horách se budeme učit v zasněžených (doufejme) českých horách. Spát budeme ve stanech nebo v chatě podle vašich preferencí, většinu dne strávíme venku a také na pochodu. Facebookovou stránku kurzu, kde se každý den objevují zajímavé informace o pohybu a první pomoci v zimních horách, navštívíte kliknutím SEM. Přihlášku na kurz najdete zde

Základní informace

 • Spaní ve stanech, doprava vlastní.
 • Jeden den je putovní.
 • Strava půlená: částečně si budete vařit sami, částečně vám uvaříme my.
 • S sebou nutně: sněžnice, pohory, hole, zimní karimatka, zimní spacák, žďárák nebo stan, ešus + příbor, lékárnička, návleky, čelovka, další bude upřesněno

Pro koho je kurz První pomoc v zimních horách?

 • všechny milovníky zimních hor i hor obecně
 • instruktory všech zimních sportů
 • dobrodružné povahy
 • lektory zážitkových akcí
 • všechny lyžaře, běžkaře, snowboardisty, skialpinisty, vášnivé bobaře a sáňkaře… 

Informační přípravka

V období 10-12 týdnů před začátkem kurzu probíhá intenzivní informační příprava. Každý týden dostávají účastníci nějaký úkol — např. přečíst nějaký článek, sehnat nějaké vybavení, apod. Takže i naprostý nováček přijíždí na kurz kvalitně informačně vybaven a s odpovídající výbavou. Ještě před kurzem se dozvíte např. jak se řeší omrzliny, jak si sbalit, v čem a na čem spát, jaké si pořídit sněžnice, jak si vařit v zimních horách, apod. Díky této přípravě je kurz vhodný i pro úplné začátečníky.

Často se ptáte…

Kurz je na mě moc drahý! Chci slevu!

Pokud se Vám cena kurzu zdá příliš vysoká, můžete získat slevu. Za každého dalšího účastníka, kterého nám seženete, Vám nabídneme slevu 300 Kč. Stačí, aby nám dotyčný napsal do přihlášky (do kolonky „Chcete uplatnit nějakou slevu?“), že se na První pomoc v zimních horách přihlásil díky Vám.

Co když nemám sněžnice nebo hole?

Je snadné půjčit si toto vybavení do zimních hor v některém outdoorovém obchodě. Udělejte si ale rezervaci s dostatečným předstihem. Může se klidně stát, že bude vše popůjčované.

Co když neumím na sněžnicích, nikdy jsem nechodil(a) po horách jinak než pěšky…

Nemějte strach, na začátku kurzu Vás na sněžnicích naučíme (formou hry, samozřejmě) a vysvětlíme Vám vše potřebné. Před kurzem Vám poradíme, jaké sněžnice si půjčit/koupit.

Nikdy jsem nespal(a) na sněhu, zvládnu to?

Kurz je postaven tak, abyste se spaní v zimních horách naučili. Není potřeba umět zimní stanování předem. Před odjezdem na kurz dostanete podrobné instrukce jak se do zimních hor vybavit. Zodpovíme všechny Vaše dotazy a na kurzu o Vás bude postaráno.

Co když nemám zimní spacák?

Zimní spacák se dá zapůjčit, budete to ale muset zvládnout sami od svých kamarádů a známých (půjčovny na to nejsou). Další možností je použít třísezónní spacák spolu s vložkou, popř. vzít dva spacáky a spát v obou.

Co když nemám zimní karimatku?

I tu si můžete půjčit. Je také možné použít letní nafukovací karimatku a k ní přidat jednu „obyčejnou“ pěnovou. Nebo použít dvě normální pěnové (ty tlustší). Pokud s vybavením jakkoliv váháte, napište nám na info@prpom.cz, rádi s Vámi vše vyřešíme, poradíme, pomůžeme.

Co když nemám kvalitní pohory?

Běz kvalitních pohorek se v zimních horách neobejdete (natož při záchraně v zimních horách) a půjčit se nedají. Budete si je muset pořídit a ještě před kurzem (nezbytně!!!) pohory prošlápnout a promazat. Pokud potřebujete poradit, napište nám.

Co když se z kurzu na poslední chvíli odhlásím?

Každá sranda něco stojí. Pokud se přihlásíte, přihláška je závazná. Je to na ní napsané. Stejně tak v ní najdete informace o storno poplatcích. Odhlášení 15 nebo více dní před kurzem = 0 %. Odhlášení do 14 dnů před kurzem = 30 %. Odhlášení do 7 dnů před kurzem: 60 %. Odhlášení do 4 dnů před kurzem: 100 %.
Storno poplatky neúčtujeme v případě, že za sebe na kurz najdete náhradníka a ten se kurzu skutečně zúčastní.

Kdo kurz zimní záchrany garantuje? Jaká je vaše odbornost?

Medailonky jednotlivých lektorů najdete zde. Na kurzu budou dva „instruktoři zimních zážitkových akcí“ (lektoři, kteří úspěšně absolvovali 15denní Zimní instruktorský kurz v zimních horách), jeden nebo více zdravotnických záchranářů, několik zkušených horalů či lezců. Nedá se vyloučit návštěva od Horské služby (jednáme). Určitě se můžete těšit na Ondřeje, Michala a Gabču.

Ještě nevím, jestli chci na zimní kurz jet – chci se rozhodnout až později

To je v pořádku – nicméně je potřeba se na kurz stejně přihlásit!!! Jen tak od nás včas dostanete e-mail, že je třeba se rozhodnout a buď poslat peníze, nebo se záchranářství v zimních horách vzdát.

Co když nebude sníh?

Nevadí, jsme na to připravení. První pomoc v zimních horách se provádí nezávisle na sněhové pokrývce :-) Jen ty sněžnice asi moc nepoužijeme :-)

Zážitkový kurz První pomoc v zimních horách 2015 - PrPom.czCo když mám speciální stravovací režim?

Pokud jste na bezlepkové dietě, máte potravinovou alergii či jiné diety, vyřešíme to s Vámi individuálně a zajistíme Vám vhodnou alternativu.

Hlavně nám o tom dejte vědět včas…

Od kolika let je tento kurz vhodný?

Doporučujeme od 15 let.

Sleva 15 % pro členy Klubu pevného zdraví VZP

Jste pojištěnci VZP? Super, tak přesně na tento kurz (a všechny ostatní kurzy pro veřejnost) máte slevu 15 %. Během přihlašování stačí zadat kód: 9951. // Důvěřuj, ale prověřuj: po zadání kódu vás požádáme o foto kartičky pojištěnce (doporučujeme rozmazat RČ a DN) nebo foto kartičky KPZ.

Storno poplatky při odhlášení z kurzu:

 • Odhlášení dříve než 15 dní před kurzem: 0 % z účastnického poplatku.
 • Odhlášení 15 až 8 dnů před kurzem: 30 % z účastnického poplatku.
 • Odhlášení 7 až 5 dnů před kurzem: 60 % z účastnického poplatku.
 • Odhlášení 4 a méně dnů před kurzem: 100 % z účastnického poplatku.

Povinnost uhradit storno poplatek za kurz vzniká v okamžiku vyplnění a odeslání závazné přihlášky. Storno poplatky neúčtujeme v případě, že za sebe na kurz najdete náhradníka a ten se kurzu skutečně zúčastní.

Darovat zážitkový kurz První pomoc v zimních horách (nebo jiný kurz od PrPom)

dárkový poukaz kuponio prpom základy první pomoci