Klára Westfálová ― šéflektorka — PrPom

Klára Westfálová ― šéflektorka

Klára Westfálová – lektorka, maskérka poranění

Studium

Jmenuji se Klára Westfálová a od malička bylo mým obrovským snem stát se veterinářkou. Milovala jsem zvířata a nedokázala si představit život bez nich ani po profesní stránce. Na gymnáziu jsem o tom začala uvažovat už trochu racionálněji, a čím dál tím více se začala od této myšlenky vzdalovat.
Nakonec jsem jednoho dne na popud profesorky ze srandy řekla, že jednou skočím na ARO. Jenže jsem se této myšlenky už nevzdala a stále si za ní tvrdohlavě jdu. Nastoupila jsem tedy na 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a svého rozhodnutí vůbec nelituji, protože mě to prostě baví.

Koníčky

Nejšťastnější jsem, když mám pořád co dělat a podle toho také vypadá můj kalendář. Miluju sport, takže využívám každé příležitosti se mu co nejvíce věnovat. Dřív jsem hrála závodně volejbal, teď se snažím naučit tenis a všechny možné sporty, na které mě kamarádi vytáhnou. Láska ke zvířatům mě však neopustila. Mám koně, se kterým jezdím závodně parkury a kromě toho také učím ostatní na koních jezdit. Skrz moje nadšení pro intenzivní medicínu jsem si domluvila stáž na zdravotnické záchranné službě, kam pravidelně chodím. Dostávat se k případům jako první a pomáhat lidem v omezených podmínkách mi přijde obdivuhodné, neskutečně mě to baví a jsem vděčná, že toho můžu být součástí. V rámci stáže docházím i na dispečink záchranné služby, což je pro mě obrovská praxe nejenom do života, ale i pro učení v rámci kurzů. Vím, jak vypadají reálné hovory na záchrannou službu a trénuji si je tam v praxi.
No a v neposlední řadě je tu první pomoc. Téma, o které se zajímám ať už v rámci laické první pomoci, tak i té rozšířené. Co mě ale na první pomoci baví nejvíc? Učit jí! Takže mě můžete potkat jako lektorku či šéflektorku na kurzech, kde se vám budu snažit předat alespoň část svého nadšení pro záchranu lidského života.
Tak doufám, že se brzy uvidíme!

Klára Westfálová – lektorka, maskérka poranění

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..