MUDr. Lenka Weidingerová ― šéflektorka — PrPom

MUDr. Lenka Weidingerová ― šéflektorka

Lenka Kolerová - joy provider, lektorka, maskérka poranění


Studium

Po absolvování Gymnázia Boženy Němcové v mém rodném městě – Hradci Králové jsem se vydala na půdu 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde jsem vystudovala obor Všeobecné lékařství.

PráceLenka Kolerová - joy provider, lektorka, maskérka poranění

Po studiu na 3. lékařské fakultě vedly mé kroky na interní oddělení okresní nemocnice, kde pracuji jako lékařka. 

K první pomoci jsem se dostala už jako malá holka, co se na rozdíl od kolemjdoucích „čumilů“ zastavila a rozhodla pomoci. A to i přesto, že jsem tehdy uměla snad jen vytočit to správné číslo – 155 :) a zraněného alespoň utěšovat…

Po spoustě kurzů v oboru mě život zavál k práci u Českého červeného kříže, kde jsem se přes 5 let věnovala zdravotnickým dozorům na masových akcích či výuce první pomoci na základních školách. K práci u firmy PrPom jsem se dostala úplnou náhodou a hodně mě baví! V minulosti jsem absolvovala spousty nudných přednášek a kurzů, ale dnes již dobře vím, že co se člověk nenaučí prakticky, to prostě neumí, nebo ne dostatečně dobře.

Příležitostnou prací a koníčkem zároveň mi jsou letní dětské tábory, kam jezdím během léta jako zdravotnice. Není nad to zašít se na 14 dní do míst bez signálu a být tak nějak offline.

Lenka Kolerová - joy provider, lektorka, maskérka poraněníKoníčky

Užívám si cestování či sportu. Ráda mám procházky s pejskem, toulky volnou přírodou a návštěvy i méně známých (ne)evropských měst. Nepohrdnu dobrou kávou, miluju těstoviny na sto způsobů, a to ideálně s dobrým portským a severskou detektivkou k tomu.

Nejen v první pomoci se řídím heslem amerického spisovatele a filozofa Elberta Hubbarda „Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“, vystihuje naprosto přesně to, proč se snažím rozšířit základy první pomoci i mezi úplné laiky. Nebát se a vystoupit z davu, ať už se stane cokoli! Nesnáším zbytečnou nevyužitelnou teorii, naopak miluju praktické dovednosti, které se nejlépe dají naučit právě strhujícím zážitkem… Pojďte do toho s námi! :)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..