Lenka Kolerová – lektorka, maskérka poranění

Studium

Po absolvování Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové vedly mé kroky na 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, konkrétně do oboru Všeobecné lékařství, které studuji již třetím rokem. Snažím se ale samozřejmě vzdělávat i jinde – různými kurzy či konferencemi.

Práce

K tématu první pomoci jsem se dostala úplnou náhodou jako malá holka, co se na rozdíl od kolemjdoucích „čumilů“ zastavila a rozhodla pomoci, ačkoli jsem tehdy uměla jenom vytočit to správné číslo – 155 :) a zraněného alespoň utěšovat… Po spoustě kurzů v oboru mě život zavál k práci u Českého červeného kříže, kde jsem se věnovala zdravotnickým dozorům na masových akcích či výuce první pomoci.

Příležitostnou prací a koníčkem zároveň mi jsou letní dětské tábory, kam jezdím každé léto jako zdravotnice a ohromně mě to baví, není nad to „zašít se“ na 14 dní do míst bez signálu a být tak nějak offline :)

Koníčky

Pokud zrovna nesedím ve škole nebo doma nad učebnicí či skripty, snažím se užívat si rodiny, kamarádů, cestování či sportu. Nepohrdnu dobrou kávou, mám ráda plavání, posilování, procházky přírodou, miluju těstoviny na sto způsobů ideálně s dobrým vínem a severskou detektivkou k tomu.

Nejen v první pomoci se řídím heslem amerického spisovatele a filozofa Elberta Hubbarda „Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“, vystihuje naprosto přesně to, proč se snažím rozšířit základy první pomoci i mezi úplné laiky – nebát se a vystoupit z davu, ať už se stane cokoli! Nesnáším zbytečnou teorii, naopak miluju praktické dovednosti, které se nejlépe dají naučit právě strhujícím zážitkem… Pojďte do toho s námi! :)

 

 

Napsat komentář