Michal Macourek — education aider

Jak má pozice „education aider“ hlásá, starám se o vzdělávání. Školím ve firmě všechny lektory a ostatní zaměstnance. Také se starám o naši firemní výuku — píšu skripta a po večerech bádám nad tím, jak na kurzech učit ten či onen postup ještě šťavnatěji ;-)

Mimo jiné mám na starost veškeré kurzy pro veřejnost, takže se mi v případě jakýchkoliv dotazů neváhejte ozvat. Jsem tu pro Vás :o)


StudiumMichal Macourek - PrPom.cz

V současné době studuji na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, obor: Všeobecné lékařství. Rok jsem strávil studiem učitelství biologie a geografie pro SŠ (PřF UK). Medicína je pro mě životním snem, který mě provází už přes deset let, jsem proto rád, že jsem na tuto cestu nastoupil, nehledě na to, že chůze po ní, mi může přinést cenné informace pro kvalitnější výuku první pomoci.

První pomoc

Do PrPomu jsem nastoupil v říjnu 2013, avšak výuce první pomoci se věnuji již devátým rokem. Kromě klasického předávání informací, ať už zážitkem nebo přednáškou pro sál posluchačů, jsem se našel v maskování poranění, díky kterému jsem se vlastně k výuce tohoto oboru dostal. Maskoval jsem zdravotnické soutěže, cvičení a proběhla i malá prácička pro Českou televizi.

Koníčky Michal Macourek - lektor první pomoci, maskér poranění, PrPom.cz

Velkým koníčkem je pro mě právě práce v oblasti vzdělávání v první pomoci, neustálé zdokonalování didaktických materiálů nebo jejich vývoj.

A těm tradičním koníčkům (na které je čím dál méně času)? No, tak cyklistika, horolezectví a vysokohorská turistika (před 30 kily jsme byl i na Mt. Blancu, páni…) a dříve i závodní plavání a judo, teď už jen rekreačně, a jen to plavání. Posledních pár let lovím kešky, dvě jsem v naší obci i založil. Kešky už mě vytáhly na nezpočet fakt zajímavých míst — tohle aktivitu, cestou na kurz nebo z něj, fakt doporučuji ;)

Jsem také velkým milovníkem gastronomie a svými výrobky už jsem nadchnul nejednoho z kolegů naší firmy. Pokud je v blízkosti i dobrá káva nebo víno, ke spokojenosti už moc nechybí…

Můj oficiální životopis najdete zde.