Michal Macourek — education aider, šéflektor — PrPom

Michal Macourek — education aider, šéflektor

Jak má pozice „education aider“ hlásá, starám se o vzdělávání. Starám o naši firemní výuku — píšu skripta a po večerech bádám nad tím, jak na kurzech učit ten či onen postup ještě šťavnatěji ;-) Školím ve firmě všechny lektory a ostatní zaměstnance — vedu obchodní tým.


StudiumMichal Macourek - PrPom.cz

V současné době studuji na 3. lékařské fakultě UK v Praze, obor: Všeobecné lékařství. Lámu tam už 5. ročník, tak to snad doklepu ;-) Rok jsem strávil studiem učitelství biologie a geografie pro SŠ (PřF UK) a naučil se kreslit mapy, heč! Medicína je velkým trápením, ale zároveň jednou ze dvou možných životních cest. Neumím si představit, že bych nedoktoroval, že bych nepodnikal. Až to doklepu, rád bych rovnal kosti jako ortopéd a stavěl lidi zpátky na nohy.

První pomoc

Do PrPomu jsem nastoupil v říjnu 2013, avšak výuce první pomoci se věnuji již devátým rokem. Kromě klasického předávání informací, ať už zážitkem nebo přednáškou pro sál posluchačů, jsem se našel v maskování poranění, díky kterému jsem se vlastně k výuce tohoto oboru dostal. Maskoval jsem zdravotnické soutěže, cvičení a proběhla i malá prácička pro Českou televizi.

Jak jsem procházel lety první pomoci, zavadil jsem o pár kurzů. Mnohem víc mě ale naučily stovky hodin na kurzech a někdy až neuvěřitelná přání našich klientů.

  • V rámci ČČK: Základní 3 kurzy pro mládež ČČK, Zdravotník zotavovacích akcí, Dobrovolná sestra ČČK, Školitel mezinárodního humanitárního práva, Maskér ČČK, Hlavní vedoucí dětských táborů, Zdravotnický instruktor ČČK (vedeno dr. Štěpánkem a dr. Pleskotem, ZDrSEM)
  • 3. LF UK: Kurz základní neodkladné KPR s použitím AED (BLS/AED)
  • Jiné subjekty: Kurz vyprošťování osob propadlých do ledu (Yetti zima, Rescue team Vysočina), Cílená zpětná vazba (Užitečný život), Kurz zážitkové pedagogiky 4×4 (Do světa, rozpracováno, chybí mi poslední 1/4)

Koníčky Michal Macourek - lektor první pomoci, maskér poranění, PrPom.cz

Velkým koníčkem je pro mě právě práce v oblasti vzdělávání v první pomoci, neustálé zdokonalování didaktických materiálů nebo jejich vývoj.

A k těm tradičním koníčkům (na které je čím dál méně času)? No, tak cyklistika, horolezectví a vysokohorská turistika (před 30 kily jsme byl i na Mt. Blancu, páni…) a dříve i závodní plavání a judo, teď už jen rekreačně, a jen to plavání. Posledních pár let lovím kešky, dvě jsem v naší obci i založil. Kešky už mě vytáhly na nespočet fakt zajímavých míst — tuhle aktivitu, cestou na kurz nebo z něj, fakt doporučuji ;)

Jsem také velkým milovníkem gastronomie (máte rádi skvělou paštiku?) a svými výrobky už jsem nadchnul nejednoho z kolegů naší firmy. Pokud je v blízkosti i dobrá káva nebo víno, ke spokojenosti už moc nechybí…

Můj oficiální životopis najdete zde.