Michal Macourek — Heart pusher, šéflektor — PrPom

Michal Macourek — Heart pusher, šéflektor

Heart pusher — držím ruce na tepu hrdinství. Má pozice se za 8 let ve firmě několikrát proměnila, toto je asi ta poslední. Spolu s Evou a Ondřejem se podílím na vedení firmy, spolu tak v rámci firemní vize utváříme směr, kterým PrPom kráčí.


StudiumMichal Macourek - PrPom.cz

V současné době studuji na 3. lékařské fakultě UK v Praze, obor: Všeobecné lékařství. Jsem v 6. ročníku a zbývají mi poslední dvě státnice. Rok jsem strávil studiem učitelství biologie a geografie pro SŠ (PřF UK) a naučil se kreslit mapy, heč! Medicína je velkým trápením, ale zároveň jednou ze dvou možných životních cest. Neumím si představit, že bych nedoktoroval, že bych nepodnikal. Až to doklepu, budu se věnovat porodnictví a gynekologii — budu tedy přivádět nové lidi na svět a starat se o zdraví našich žen.

První pomoc

Do PrPomu jsem nastoupil v říjnu 2013, avšak výuce první pomoci se věnuji již dvanáctým rokem. Kromě klasického předávání informací, ať už zážitkem nebo přednáškou pro sál posluchačů, jsem se našel v maskování poranění, díky kterému jsem se vlastně k výuce tohoto oboru dostal. Maskoval jsem zdravotnické soutěže, cvičení a proběhla i malá prácička pro Českou televizi.

Jak jsem procházel lety první pomoci, zavadil jsem o pár kurzů. Mnohem víc mě ale naučily stovky hodin na kurzech a někdy až neuvěřitelná přání našich klientů.

  • V rámci ČČK: Základní 3 kurzy pro mládež ČČK, Zdravotník zotavovacích akcí, Dobrovolná sestra ČČK, Školitel mezinárodního humanitárního práva, Maskér ČČK, Hlavní vedoucí dětských táborů, Zdravotnický instruktor ČČK (vedeno dr. Štěpánkem a dr. Pleskotem, ZDrSEM)
  • 3. LF UK: Kurz základní neodkladné KPR s použitím AED (BLS/AED)
  • Jiné subjekty: Kurz vyprošťování osob propadlých do ledu (Yetti zima, Rescue team Vysočina), Cílená zpětná vazba (Užitečný život), Kurz zážitkové pedagogiky 4×4 (Do světa, rozpracováno, chybí mi poslední 1/4)

Koníčky Michal Macourek - lektor první pomoci, maskér poranění, PrPom.cz

Velkým koníčkem je pro mě právě práce v oblasti vzdělávání v první pomoci, neustálé zdokonalování didaktických materiálů nebo jejich vývoj. Nyní je to především už péče o kolegy, kteří přebrali obrovskou většinu mé práce.

A k těm tradičním koníčkům (na které je čím dál méně času)? No, tak cyklistika, horolezectví a vysokohorská turistika (před 30 kily jsme byl i na Mt. Blancu, páni…) a dříve i závodní plavání a judo, teď už jen rekreačně, a jen to plavání. Posledních pár let lovím kešky, dvě jsem v naší obci i založil. Kešky už mě vytáhly na nespočet fakt zajímavých míst — tuhle aktivitu, cestou na kurz nebo z něj, fakt doporučuji ;)

Jsem také velkým milovníkem gastronomie (máte rádi skvělou paštiku?) a svými výrobky už jsem nadchnul nejednoho z kolegů naší firmy. Pokud je v blízkosti i dobrá káva nebo víno, ke spokojenosti už moc nechybí…

Můj oficiální životopis najdete zde.