První pomoc u dětí — Hornomlýnská, o. p. s.

Hornomlýnská logoV červnu jsme připravili celodenní zážitkový program první pomoci u dětí, pro zaměstnance centra Filipovka, které poskytuje sociální služby pro děti se zdravotním postižením.

V pondělí 12. 6. 2017 byl uspořádán Zážitkový kurz první pomoci u dětí pro osobní asistenty a sociální pracovníky společnosti Hornomlýnská, o.p.s. Pro osobní asistenty a sociální pracovníky, kteří jsou denně v kontaktu s dětmi, je kurz první pomoci nezbytností, proto jsme se rozhodli oslovit PrPom.

Náš požadavek byl, aby si účastníci vyzkoušeli náročné situace, které mohou při práci s dítětem v domácnosti, ve školských zařízeních či při doprovází dítěte, nastat.

Tento požadavek byl naplněn, účastníci si vyzkoušeli poskytovat prvním pomoc při krizových situacích na vlastní kůži. Modelové situace byly velmi autentické. Všichni účastníci i přes náročnost kurzu byli nad míru spokojeni a líbilo se jim propojení teorie s praxí. Nejenže načerpali mnoho vědomostí a zážitků, ale měli možnost lépe poznat své kolegy.

Bc. Veronika Bílková, vedoucí služby osobní asistence

Napsat komentář