Další kurz první pomoci u dětí pro Hornomlýnská, o. p. s. — PrPom

Další kurz první pomoci u dětí pro Hornomlýnská, o. p. s.

Hornomlýnská logo

Říká se, že do jedné řeky dvakrát nevstoupíš. To naštěstí neplatí pro naší spolupráci s Hornomlýnská, o. p. s. Po zkušenosti s naším kurzem První pomoc u dětí v loňském roce, se rozhodli, že proškolí další své kolegy. A jak to tentokrát vypadalo?

I tento rok se naše společnost Hornomlýnská, o. p. s. rozhodla uspořádat od organizace PrPom Zážitkový kurz první pomoci u dětí. Kurz se konal 20. 3. 2018 a byl určen pro osobní asistenty, kteří asistují u dětí s postižením a pro sociální pracovníky, kteří zaškolují osobní asistenty v přímé péči o dítě s postižením.
Osobní asistenti i sociální pracovníci byli z kurzu opět nadšení, načerpali mnoho nových informací a zkušeností. Největším přínosem byly modelové situace, při kterých si vyzkoušeli teoretické poznatky v praxi. Účastníci byli spokojeni i s lektory, kteří byli profesionální, a nezaskočily je ani žádné otázky. Celý kurz je opravdu velmi dobře promyšlený a zorganizovaný.

Bc. Veronika Bílková, vedoucí služby osobní asistence

V červnu 2017 jsme připravili celodenní zážitkový program první pomoci u dětí, pro zaměstnance centra Filipovka, které poskytuje sociální služby pro děti se zdravotním postižením.

V pondělí 12. 6. 2017 byl uspořádán Zážitkový kurz první pomoci u dětí pro osobní asistenty a sociální pracovníky společnosti Hornomlýnská, o.p.s. Pro osobní asistenty a sociální pracovníky, kteří jsou denně v kontaktu s dětmi, je kurz první pomoci nezbytností, proto jsme se rozhodli oslovit PrPom.

Náš požadavek byl, aby si účastníci vyzkoušeli náročné situace, které mohou při práci s dítětem v domácnosti, ve školských zařízeních či při doprovází dítěte, nastat.

Tento požadavek byl naplněn, účastníci si vyzkoušeli poskytovat prvním pomoc při krizových situacích na vlastní kůži. Modelové situace byly velmi autentické. Všichni účastníci i přes náročnost kurzu byli nad míru spokojeni a líbilo se jim propojení teorie s praxí. Nejenže načerpali mnoho vědomostí a zážitků, ale měli možnost lépe poznat své kolegy.

Bc. Veronika Bílková, vedoucí služby osobní asistence

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..