První pomoc u hendikepovaných — Charita Kaplice — PrPom

První pomoc u hendikepovaných — Charita Kaplice

Koncem listopadu jsme se vydali ve smíšeném týmu — byla s námi lektorka z Fosy — do Kaplice v jižních Čechách. Čekal nás zde kurz pro místní charitu, jejíž pracovníci pracují v nízkoprahovém centru pro mládež, taktéž jezdí po domácnostech klientů, z nichž většina trpí mentálním nebo fyzickým postižením. Pro účely tohoto kurzu jsme připravili modelové situace na míru — účastníci vždy měli možnost pomáhat hendikepované osobě.

Za Charitu nám přišla tato zpětná vazba:

Pro zaměstnance sociálních služeb Charity Kaplice jsme objednali zážitkový kurz První pomoc
u hendikepovaných. Pro pracovníky, kteří jsou denně v přímé péči s uživateli sociálních služeb, je takový kurz v podstatě povinností. Kurz jsme volili tak, aby jeho náplň byla co nejvíce využitelná v praxi. Kurz od PrPom byl dobrou volbou a splnil naše požadavky. Děkujeme lektorům za srozumitelný výklad teorie první pomoci a hlavně za to, že nás nešetřili a připravili pro nás praktický nácvik. Všichni účastníci odešli domů unavení, ale plní silných zážitků a nových zkušeností. Důležitý pro nás byl také faktor společného prožitku kurzu, který přispěl ke stmelení našeho týmu.

Děkujeme.

Petr Šípek, vedoucí Sociální Rehabilitace Tolerance

Jedna z účastnic:

Mnoho nových informací a zážitků. Díky kurzu jsem si mohla natrénovat některé situace, které mě mohou potkat v běžném životě. Upřímně doufám, že nic z toho nebudu muset použít (žádná krizová situace nenastane), ale pokud ano, mám základy, které využiji.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..