První pomoc u hendikepovaných — Terénní pečovatelská služba ARCHA — PrPom

První pomoc u hendikepovaných — Terénní pečovatelská služba ARCHA

Archa Borovany logoDalší červnovou sobotu se náš tým vypravil do jižních Čech, kde jsme připravili celodenní zážitkový kurz první pomoci u hendikepovaných. Účastníky byla parta skvělých lidí z terénní pečovatelské služby ARCHA. Ve dvoučlenném složení našich lektorek se účastníci skvěle bavili, ale hlavně, naučili se kvalitně poskytnout první pomoc. Za účastníky nám zpětnou vazbu podala koordinátorka projektů Tereza Umlaufová.

Vybrali jsme zážitkový kurz PrPomu u hendikepovaných, protože vědomosti nejsou všechno. Propojit teorii se zážitkem – simulovat situace při autonehodě, pobodání psychicky nemocným člověkem anebo prostě jen řešit dušení na bonbonu bylo zážitkem. Vyzkoušeli jsme si s celým týmem, jak se vyrovnat se stresem při první pomoci.

Při naší práci v terénu se setkáváme s různými situacemi. Stres, potřeba zhodnotit situaci a rychle reagovat jsou na denním pořádku. Kurz byl pro nás do určité míry i relaxací a odreagováním.

Velký dík oběma lektorkám – za srozumitelný výklad teorie první pomoci, názorné ukázky, zacílení na to podstatné… a za motivační píseň :o). Ať žije sedmiminutová resuscitace!

Díky taky za bezvadnou organizační podporu na síti (Tomáši, Lukáši). Kurz se opravdu povedl a určitě jej vřele doporučujeme dál.

Bc. Tereza Umlaufová, Koordinátorka projektů

PrPom - první pomoc zážitkem - Archa Borovany

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..