Bc. Radek Alf Bendakovský — PrPom

Bc. Radek Alf Bendakovský

Kdo jsem a co v PrPom dělám?

Téměř pět let plním v PrPom roli šéflektora, maskéra poranění a fotografa. Je pro mne čest moci učit první pomoc pod touto hlavičkou. Maskování zranění je můj dlouholetý koníček a věnuji se i jeho výuce. Stejně tak je to s fotografováním, ve kterém je stále prostor na sobě pracovat.

Co dělám mimo PrPom?

Celý svůj život se pohybuji pracovně v ozbrojených složkách. Posledních pět let jako Policista České republiky. V rámci této činnosti mám zkušenosti s vodní záchrannou, práci ve výškách, řezání s motorovou pilou nebo potápění. Díky své práci jsem mohl absolvovat různé kurzy a školení od záchrany na ledu po obsluhu AED. Obecně obdivuji zážitkovou pedagogiku. Věřím v její smysl ve výchově a v získávání dovedností důležitých v běžném životě. Bakalářský obor Rekreologie jsem vystudoval na Univerzitě Palackého v Olomouci, a tak mám z čeho čerpat. Můj velký koníček je práce s dětmi a s tím spojené pořádání dětského tábora pro 80 dětí, kde 16 let jezdím jako hlavní vedoucí.

A co dělám, když nepracuji?

Rád učím první pomoc. Mám rád bezpečný adrenalin a silné zážitky, které nemusí být vždy příjemné. Baví mne dělat nebezpečné věci bezpečně.

Rád zkouším a učím se nové věci. Cvakám fotky a rád je upravuji v PC. Kameruji a hodiny pak renderuji. Stavím lanové překážky, slack liny, jezdím na horském kole, věnuji se trikovému lasování a práskání bičem, potápění, slaňování a rizikovému kácení stromů. Několik let jsem učil mažoretky a country, ale na to již dnes nemám čas.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..