Skauti Stará Boleslav — Zážitkový kurz První pomoc pro tábory a školy v přírodě — PrPom

Skauti Stará Boleslav — Zážitkový kurz První pomoc pro tábory a školy v přírodě

junak„Lektoři PrPom byli skvěle připravení a práce s dětmi různého věkového spektra jim nečinila žádný problém. Každá část výuky byla protkána praktickými ukázkami, při kterých si každý zkusil úkony nutné k správnému ošetření. Mezi výukové bloky bylo zařazeno i mnoho her, které děti seznamovaly např. s obsahem lékárničky či správným přenosem zraněných.

Odpoledne byl připraven malý okruh, na kterém skupina dětí musela řešit situaci, kterou potkala. Simulace byly co nejreálnější, včetně skvělého maskování. Nově získané dovednosti, si tak každý mohl zkusit v téměř reálu. Večer pak každý obdržel certifikát o absolvování tohoto kurzu.

V noci byl pro starší děti a dospělé ještě připraven speciální program, který velice věrně simuloval různé situace. Bylo to drsné, bylo to náročné a bylo to skvělé!

Kurz PrPom doporučuji pozvat na každý tábor, kde chcete nejen účastníky naučit prožitkem základy první pomoci. Nebudou jen znát poučky, co dělat, když se něco stane – oni první pomoc dokážou opravdu poskytnout!“

Kristýna Menclová (Tynus), vedoucí tábora
(fotky z akce ZDE)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..