HOTOVO! Ukázka výuky první pomoci zážitkem pro ŽS v Mnichově Hradišti

ZŠ Sokolovská logoVe dnech 19. a 20. září se vypravil náš tým do Mnichova Hradiště. Zde si připravil dopolední program pro žáky tamních základních škol. Žáci se tak zvedli ze školních lavic a zážitkovou výukou se mohli přiučit první pomoci.

Začátkem školního ruku naši školu navštívila organizace PrPom, která pořádá zážitkové kurzy první pomoci. Naši žáci byli pod dohledem zkušených lektorů podrobeni situacím, které ohrožují životy lidí a jich samotných. Veškeré krizové situaci byli velmi autentické, díky figurínám, maskování a lektorským hereckým výkonům. Všichni žáci si osahali jaké to je dostat se do krizové situace a jak ji vyřešit s ohledem na jejich vlastní bezpečí. Žáci se setkali s lidmi v bezvědomí, s rozsáhlým krvácením, s lidmi co nedýchají a na figurínách trénovali správnou techniku resuscitace, nebo transport člověka do bezpečí. Nechyběl nácvik postupu při autonehodě ani simulovaný hovor s tísňovou linkou.

Mgr. Aleš Krejčík, zástupce ředitelky ZŠ Sokolovská

Fotografie z obou kurzových dnů si můžete prohlédnout zde a zde.

ukazpp_MnHradZS


Tento článek je v sekci „Konej dobro s PrPom!“ (pro více podrobností klikněte), která se snaží propjovat fundraising malých firem a CSR těch velkých. Články vždy začínají klíčovým slovem podle toho, do které kategorie patří:

  • HOTOVO! = Povedlo se to! Propojili jsme vás a dobro bylo vykonáno.
  • POMOZTE = Tenhle článek je o někom, kdo potřebuje dobro (dělá fundraising).
  • POMŮŽEME = Ušlechtilý dobrodinec hledá, komu by nejlépe pomohl (dělá CSR).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.