VOŠ JABOK — zážitkový kurz Zdravotník zotavovacích akcí — PrPom

VOŠ JABOK — zážitkový kurz Zdravotník zotavovacích akcí

jabok„Organizace kurzu byla velmi kvalitní a kurz proběhl bez problémů. Navíc jeho „zážitkovost“ oslovila všechny zúčastněné. Velmi nápadité byly metody Vaší výuky – zejména simulace reálných situací, v nichž však účastníci nebyli jen pozorovateli, ale střídali se v roli pozorovatele, figuranta a zasahujícího. Ve všech rolích je možné se mnoho naučit. To účastnící svorně dosvědčují a já se přidávám. (Jako figurantovi mi třeba došlo, když mě nechali zasahující ležet na studené zemi a neřešili můj teplotní komfort, že je na to potřeba dát pozor.) Také trénování diagnostiky, kdy se zdravotník dozví jen o bolesti bříška a dále se musí dopátrat dalších informací, připravuje na záludnosti táborových nemocí. Jako účastnící jsme také velmi oceňovali množství materiálů z praxe – táborové zdravotnické deníky s autentickými zápisy a tabuli oblíbených mýtů.

Děkuji Vám za velmi zdařilý kurz. Přestože jsem se jej nejdříve účastnil s jistými obavami právě z oné „zážitkovosti“, nakonec mi bylo téměř líto, že končí. Přeji Vám hodně dalších zdařilých kurzů a hodně motivovaných frekventantů.“

Ing. Mgr. Radomír Kuchař, organizační garant kurzu na VOŠ Jabok
(fotky z prvního víkendu, fotky z druhého víkendu)

Už od vzniku VOŠ Jabok je kurz pro získání kvalifikace Zdravotníka zotavovacích akcí povinnou součástí výuky našeho studijního programu „Sociální pedagogika a teologie“. Od roku 2014 pro nás tento kurz dělá PrPom a jsme s jeho průběhem po stránce organizační i výukové velmi spokojeni, jak o tom svědčí i hodnocení našich studentů uvedené níže. Co je však nejdůležitější, po absolvování kurzu jsou studenti, budoucí sociální pracovníci nebo asistenti pedagoga, schopni poskytovat první pomoc v rámci své práce s dětmi, lidmi s postižením a dalšími skupinami klientů, s nimiž se setkávají.

RNDr. Mgr. Ivana Čihánková, organizační garant kurzu na VOŠ Jabok

„Všichni lektoři byli moc příjemní a vysoce profesionální, myslím, že to bylo dost náročné pro všechny a obdivuji jejich energii i na konci dne. Modelové situace byly úžasné, styl výuky se mi moc líbil.“ (Kryštof)

„Fajnové rozložení role a výuka… Střídaly se výukové bloky s nácviky… Z kurzu si odnáším pocit, že kdybych se ocitla v situaci, která by vyžadovala první pomoc, věřím, že bych to zvládla.“ (Pavlína)

„Tento způsob výuky mi připadá hodně efektivní, dost si při něm člověk zapamatuje, některé věci mám doslova pod kůží, například rychlost stlačování hrudníku… prostě Bee Gees a Stayin alive… (Ema)

„Z kurzu si odnáším alespoň rámcovou představu o tom, jak člověk může v krizové situaci zazmatkovat. Poznání informací o sobě. Spousta užitečných informací zarytých, díky praxi, do hlavy. Například, že v první řadě musím myslet na svou bezpečnost a mít rukavice připravené v kabelce.“ (Lýdie)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..