Zážitková stanoviště první pomoci — Znovu do života, z.s. — PrPom

Zážitková stanoviště první pomoci — Znovu do života, z.s.

V červnu jsme měli tu čest účastnit se odpoledního setkání členů spolku Znovu do života, z.s. Tento spolek sdružuje pacienty po srdeční zástavě a po nutnosti orgánové podpory. Pro zhruba 3 desítky přítomných jsme v rámci programu uspořádali zážitková stanoviště první pomoci a zkoušeli si to nejdůležitější: jak volat na záchrannou službu, jak určit místo události, jak správně rozpoznat zástavu základních životních funkcí, jak resuscitovat a jak používat AED. Atmosféru setkání skvěle vystihla sama předsedkyně spolku paní Ing. Marie Frýdmanová:

Vyvrcholením programu byl kurz první pomoci, který připravila firma PrPom. Na dvou stanovištích si účastníci akce mohli vyzkoušet základní principy např. srdeční masáže nebo práci s automatickým externím defibrilátorem v praxi.

Možná si říkáte, že to přece není nic neobvyklého, neboť podobný kurz jste absolvovali ve škole či v zaměstnání. Tato situace však byla přece jen odlišná. Instruktoři i členové spolku si při této akci téměř hmatatelně uvědomovali, jak je první pomoc důležitá a její výuka  výjimečná. Možná právě tato firma předala v rámci výuky znalosti o první pomoci těm, kteří vstoupili do života přítomných pacientů a (možná) aniž to vědí, zanechali velice silnou stopu v podobě záchrany jejich životů.

Děkujeme všem, kteří šíří osvětu o první pomoci a neméně pak těm, kteří principy ovládají a nebáli se je aplikovat v praxi. My, pacienti po srdeční zástavě, jsme jejich chodící úspěch!

 

Více o setkání se dozvíte zde: http://www.znovudozivota.cz/setkani-v-ceskem-yacht-klubu/

Group of people sign icon

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..