Zážitkový kurz první pomoci pro Archa Borovany (TZ) — PrPom

Zážitkový kurz první pomoci pro Archa Borovany (TZ)

Několikrát za rok musí zaměstnanci neziskové organizace Archa Borovany poskytnout první pomoc svým klientům, především seniorům a osobám s tělesným postižením. Pro lepší připravenost na takové situace se vedení Archy Borovany rozhodlo objednat pro své zaměstnance zážitkový kurz první pomoci u hendikepovaných. Jako dodavatele kurzu si vybrali společensky prospěšný start-up PrPom, který vyučuje první pomoc ZÁŽITKEM.

Zážitkový kurz první pomoci pro Archa Borovany od PrPomVýuka za použití principů zážitkové pedagogiky je tím nejlepším způsobem, jak efektivně předat informace, naučit se zvládat krizové situace, zkusit si komunikaci ve stresu. Už samotná teoretická příprava obsahuje zážitkové prvky, mnoho nácviků, překvapení, účastníci moc neposedí. Během druhé části kurzu si účastníci projdou tři modelové situace, při kterých si vyzkouší poskytnout první pomoc v téměř realistických podmínkách.

Více informací o výuce první pomoci zážitkem můžete najít v článku ze série Mýty o první pomoci s názvem Mýtus 6: První pomoc se dá naučit v sedě. O PrPom si také můžete více přečíst na webu v sekci Pro média, kterou jsme připravili speciálně pro novináře a všechny, kdo chtějí psát o PrPom, nebo o první pomoci obecně.

Realizace kurzu pro Archu Borovany je umožněna díky finanční podpoře z programu Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Kdy a kde nás najdete?

V sobotu 24. června 2017 od 9.00 proběhne zážitkový kurz “První pomoc u hendikepovaných” v prostorách bývalé školy, na adrese Žižkovo náměstí 149, 373 12 Borovany. Proškoleno bude 12 zaměstnanců. Mezi účastníky budou pracovníci v sociálních službách, sociální pracovnice, vedení organizace, zdravotní sestra a další .

Rádi na tomto zážitkovém kurzu přivítáme zástupce vašeho média. Samozřejmostí je možnost aktivního zapojení do kurzu zdarma. Pokud máte zájem se kurzu zúčastnit, nebo se chcete jen dozvědět více informací, kontaktujte Zuzku Kučerovou (PR paramedic za projekt PrPom) na čísle 606 127 283 nebo na e-mailu zuzana.kucerova@prpom.cz.

Zde si můžete stáhnout kompletní tiskovou zprávu: Archa Borovany (TZ a pozvánka)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..