Zážitkový kurz první pomoci pro Mezi Domy — PrPom

Zážitkový kurz první pomoci pro Mezi Domy

Mezi Domy logoV září se PrPom objevil na oslavách 1 roku od založení komunitního centra Mezi Domy. Pro zaměstnance, přátelé a návštěvníky toho centra jsme si připravili celodenní zážitkový kurz první pomoci. A co o nás napsala paní ředitelka?

V sobotu 23. září 2017 tomu byl rok od otevření komunitního centra MEZI DOMY na Jižním Městě. Naše první narozeniny jsme se rozhodli strávit nikoliv bujarými oslavami, nýbrž oslavou přítomnosti a hodnotou lidského života. Vzhledem k prudkému nárůstu tragických událostí na celém světě v důsledku nekontrolované agrese, vzájemné rasové, národnostní či náboženské nesnášenlivosti, jsme si chtěli připomenout, jak křehký je lidský život a jak důležité je o něj pečovat a chránit jej.

26 z nás (zaměstnanců, přátel a návštěvníků komunitního centra) se pod taktovkou skvělého týmu PrPom školilo v oblasti poskytování první pomoci formou zážitku. Kurz měl úžasnou atmosféru a vysokou úroveň díky profesionálnímu přístupu sympatických lektorek a velké soustředěnosti neméně sympatických účastníků. Poutavý, svižný způsob výuky prokládaný reálně působícími modelovými situacemi, kdy bylo potřeba okamžitě zareagovat, resuscitovat, zastavit krvácení, volat 155… nás držel v neustálé pohotovosti a dokonalé soustředěnosti. Způsob, jakým PrPom školí, považuji co do obsahu a provedení za naprosto fantastický. Děkujeme!

Mgr. Jana Vernerová, ředitelka Komunitního centra MEZI DOMY, z.ú

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..