top of page
kurz-prvni-pomoci-zazitkem-popalnina.jpg

Kurz maskování poranění

Maskuj jako profík!

Namaskovat realistické zranění není pr...sranda.

Nebo možná je. Maskovací kurz je zábava.

Užij si bezva den a nauč se maskovat tak, že se na první pohled všichni leknou.

O čem je kurz:

 • Chceš umět maskovat poranění, ale nevíš jak na to?

 • Tvoje maskování vypadá uměle a chceš ho zlepšit?

 • Potřebuješ se naučit dobře maskovat poranění jako lektor první pomoci nebo táborový vedoucí?

 • Zkoušel jsi vařit vlastní těsto nebo krev, ale pořád to není ono?

Jsi tu správně! Na „maskéráku“ tě naučíme připravit perfektní těsto, které

se nebude drolit ani roztékat. Zjistíš tu správnou kombinaci přísad jak na krev, tak na spálenou kůži nebo otevřenou zlomeninu. Navíc tě se vším naučíme pracovat takovým způsobem, že tvoje výsledná maskovací práce bude vypadat velmi realisticky.

kurz-prvni-pomoci-zazitkem-rezna-rana.jpg
kurz-prvni-pomoci-zazitkem-popalnina.jpg

Pro koho je kurz určen?

 • Pro každého, kdo chce umět maskovat poranění.

 • Od 15 let.

Proč kurz od PrPom?

Od roku 2012 učíme první pomoc metodami zážitkové pedagogiky, které čerpáme zejména ze zdrojů Prázdninové školy Lipnice.

Sebejistotu nám dodává, že jsme zvládli už více než

 • 500 kurzů a

 • proškolili přes 10 000 osob.

Opravodovou kvalitu zajišťuje naše výuková metodika, kterou pravidelně aktualizujeme a držíme v souladu s Doporučenými postupy Evropské resuscitační rady .

97%

účastníků by kurz DOPORUČILO

91%

účastníků tvrdí, že se první pomoc 

NAUČILI

92%

účastníků hodnotí atmosféru kurzu jako

SUPER!

0383_0044-1-scaled.jpg

86%

účastníků se po kurzu dávat první pomoc

MÉNĚ BOJÍ

Data vychází z dotazníků zpětné vazby od účastníků kurzů za první pololetí roku 2023.

Co je obsahem kurzu?

Výuka je praktická a interaktivní.  Maskování se naučíš ukázkami, vařením :), hrou a nácvikem.

 • Nabyté znalosti si procvičíš při maskování samostatného úkolu — vylosuješ si poranění, otevřeš maskérský kufr a hurá do toho!

 • Jsi lektor? Díky kurzu získáš základní kompetenci lektora první pomoci — realistické maskování poranění.

 • Na konci kurzu obdržíte certifikát se seznamem naučených technik a jednotlivých poranění. Certifikát bude obsahovat upozornění, že samostatně neopravňuje držitele k výuce první pomoci.

Co tě naučíme:

 • Uvaříš si těsto.

 • Namícháš krev (medová, vodová, pasta do rány).

 • Namaskuješ základní poranění: krvácení žilní i masivní, otevřené zlomeniny, popáleniny, cizí těleso v ráně, odřeniny a modřiny.

 • Seznámíš se s tipy, triky a tajemstvími realistických poranění (spoiler: Používá se třeba mycí gel, nebo sprej do vlasů).

 • Budeš vědět, jak sestavit maskérský kufr a jak se o něj starat.

POZOR!

Tento maskérský kurz z tebe v žádném případě neudělá kvalitního lektora první pomoci. Důrazně chceme varovat všechny zájemce, kteří by se po absolvování tohoto kurzu rozhodli učit první pomoc bez odpovídajícího zdravotnického a hlavně lektorského vzdělání.

Co na kurzu získáš?

 • 9,5 hodin nabušené kvalitní výuky a zážitků (jasně, přestávky taky :-D )

 • Recepty a postupy

 • Praktické nácviky

 • Certifikát o absolvování (online)

 • Fotky z kurzu (online)

Jak to u nás vypadá

Cena, termíny a organizační informace

Cena za kurz trvající 9,5 hodiny je 3 230Kč

​Místo konání kurzu

TIVO s. r. o.,

Na Harfě 916/9a

190 00, Praha 9

Během kurzu budou malé přestávky s přichystanými nápoji a  1 hod přestávka na oběd.
Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let.

Nemusíš nic nosit. Všechny suroviny jsou v ceně.

Klikni níže na "Přihlásit se", vyplň formulář a začni se těšit.

Ter

Nadcházející termíny kurzu pro jednotlivce

 • 28. 7. 2024 9:00 – 18:30
  Praha 9, Na Harfě 916/9a, 190 00 Praha 9, Česko
  Chceš se naučit maskovat zranění jako profík? Krvácení, zlomeniny, monokly i spáleniny. Co tělo ráčí. Tlačítkem "Rezervovat" se dostaneš na závaznou přihlášku. Více informací v detailu kurzu v sekci pro veřejnost.

Nehodí se vám termín? Nezoufejte, nenecháme vás bez kurzu!

Dejte nám vědět přes volbu „Mám zájem“ a budeme Vás o vypsání nového termínu informovat.

Kurz je akreditovaný Ministerstvem práce a sociálních věcí. Oficiální certifikáty s akreditací MPSV vystavujeme jen na požádání a po vzájemné domluvě. Lze použít jako potvrzení zaměstnavateli o proškolení v první pomoci.

Sleva 15 % pro členy Klubu pevného zdraví VZP

Jste pojištěnci VZP? Super, tak přesně na tento kurz (a všechny ostatní kurzy pro veřejnost) máte slevu 15 %. Během přihlašování stačí zadat kód: 9951.

Důvěřuj, ale prověřuj: po zadání kódu vás požádáme o foto kartičky pojištěnce (doporučujeme rozmazat RČ a DN) nebo foto kartičky KPZ.

logo_KZP_VZP.jpg

Kurz také můžete darovat jako dárkový poukaz. Stačí jít na tento odkaz a vyplnit potřebné údaje.

Zážitky našich účastníků

Moc děkuji za přátelskou atmosféru, ochotu, legraci i vážnost a samozřejmě profesionalitu, jaká by měla podle mě být i s tím, že každý jsme jedinečný.

Tereza D., Základní maskérský kurz

23.2.2020

Že absolvovat kurz by mělo určitě co nejvíce lidí, protože si ověří a vyzkouší vlastní reakce, pokud se dostanou do situací, kdy někdo bude potřebovat pomoc. Dozví se více o sobě samých, poskytnou se jim informace, jak by se mělo postupovat a určitě si odnesou nezapomenutelné zážitky!

Lenka Š., kurz Základy první pomoci

14.12.2019

Prostě skvělé,super... Tento zážitkový kurz bych doporučila všem-je to plnohodnotně využitý den. Skvělí instruktoři, nečekané situace, reálné namaskování...Doporučuji a děkuji celému týmu.

Alena D., kurz Základy první pomoci

23.11.2019

Pár kurzů první pomoci mám za sebou, ale žádný se s vaším nedá srovnat ani v nejmenším. Naprosto úžasné, vše dobře vysvětlené a hlavně modelové situace jsou naprosto nedocenitelné. Opravdu moc děkuji za skvělé zážitky a
hlavně kvalitní školení, na které vždy ráda vzpomínám. Už se těším na nějaké další setkání opravdu to stojí za to...

 

Jana M., kurz Základy první pomoci

6.5.2017

Kurz Základy první pomoci doporučuji každému! Každý z nás se může ocitnout v situaci, kdy bude
potřebovat dostat/poskytnout první pomoc. Po absolvování kurzu jsem si jistější v tom, že bych první pomoc zvládla (správně) poskytnout. Taky už u sebe nosím rukavice a pořídím si i obvazy a zaškrcovadlo - na to místo v batůžku najdu. Děkuju lektorům a celému PrPom týmu za to, že děláte takto smysluplnou věc.

 

Kateřina Š, kurz Základy první pomoci

30.9.2019

Musím říct, že kurz Základy první pomoci předčil všechna moje očekávání. Bez úvodní teorie se
samozřejmě nic neobejde, nicméně ta byla podána takovým způsobem, že nešlo nedávat pozor! Velmi se mi líbilo proložení teorie praktickými ukázkami a nácviky. Ale samozřejmě nejlepší částí byly modelovky. Užila jsem si všechny tři situace (dokonce přemýšlím, jestli se mi více líbilo hrát
oběť nebo být zachráncem).
Lektoři společně s účastníky vytvořili skvělou partu, se kterou učení se první pomoci bylo konečně zábavné a velmi přínosné! Z kurzu jsem odcházela plná znalostí a zážitků a ještě dva dny poté jsem si v hlavě přehrávala všemožné okamžiky. A hned večer po kurzu jsem se zapsala na kurz ZZA. Všem lektorům velice děkuji za skvěle strávený den a těším se na dva víkendy v listopadu.
PS: Hned druhý den jsem byla koupit tři Kinder vajíčka

Lucie H., kurz Základy první pomoci

29.6.2016

Chceš víc informací, než tu máme? Napiš nám na verejnost@zazij-prpom.cz , nebo hoďte dotaz na Facebook.

 • Zvládnu to?
  Určitě! Nemusíš se ničeho bát. Kurz je intenzivní a budeme se hýbat, ale žádné sportovní výkony po tobě chtít nebudeme. Připrav se, že toho budeš mít na konci dne plné kecky. Přeci jen budeme trénovat tvojí psychiku. Ale stojí to za to!
 • Budu si všechno pamatovat?
  Nikdo z nás si nepamatuje úplně všechno. Díky prožitým zážitkům si toho zapamatuješ mnohem víc, než z textu nebo normální přednášky. Navíc budeme trénovat nejen tvou mentální paměť, ale i svalovou. Budeš si toho pamatovat hodně. A pokud budeš chtít přídavek, máme spoustu rozšiřujících a navazujících kurzů.
 • Bojím se krve, můžu jít na kurz?
  No jasně! Účastníků se dopředu ptáme na podobné problémy a negativní zkušenosti. Přímo na kurzu pak s tebou náš lektor bude individuálně pracovat – upozorní tě dopředu, navede v modelové situaci ke zraněním, která jsou nekrvácivá apod. Během kurzu můžeš kdykoliv říct „STOP“. Nebudeme tě do ničeho nutit. Pokud si o tom budeš chtít promluvit, postará se o tebe lektorský tým. Prostě „No Stress“ :)
 • Máte i online kurz? Nechce se mi nikam chodit.
  Online kurzy nemáme. A nemáme je schválně. Dle našeho názoru se z obrazovky NIKDY nenaučíš vše potřebné. Je to stejné, jako by ses pokoušel/a online kurzem naučit řídit auto nebo postavit dům. Online se dají naučit vědomosti. Ty potřebuješ dovednosti, které lze nabýt pouze praxí. Proto je nutné učit se první pomoc zážitkem. Do budoucna plánujeme rozšiřující online semináře. Nicméně základní dovednosti budeme vždy učit naživo zážitkem.
 • Proč je to tak drahý?
  Stojíme si za kvalitou, kterou dodáváme. Na kurzu jsou vždy minimálně dva lektoři. Zajišťujeme tak nepřerušovaný průběh a zároveň individuální přístup. Své dovednosti si procvičíš na figurýnách, cvičném AED a dalších pomůckách. Zranění maskujeme kvalitně a realisticky, kečup a barevnou vodu u nás fakt nečekej. To vše ti zpřístupní intenzivní a kvalitní zážitky, díky kterým se hodně naučíš. Kvalita má smysl.
 • Umažu se? Půjde to vyprat?
  Používáme profesionální maskérské pomůcky, které jsou vodou pratelné. Navíc budeš mít možnost půjčit si naše oblečení k umazání. Nicméně ušpinit se můžeš. Navíc se budeme různě válet po zemi apod. Značkové tričko tedy nech raději doma. Budeme se učit první pomoc, ne honit parádu ;-)
 • Je nás více než 10 zájemců a máme zájem o kurz - můžeme mít vlastní jen pro nás?
  Můžete nám poslat poptávku pomocí formuláře — odpovíme Vám nezávaznou nabídkou a rádi uspořádáme kurz pro Vaši skupinu kdekoli v ČR.
 • Jaké jsou storno poplatky kurzu?
  Odhlášení dříve než 15 dní před kurzem: 0 % z účastnického poplatku. Odhlášení 15 až 8 dnů před kurzem: 30 % z účastnického poplatku. Odhlášení 7 až 5 dnů před kurzem: 60 % z účastnického poplatku. Odhlášení 4 a méně dnů před kurzem: 100 % z účastnického poplatku. Povinnost uhradit storno poplatek za kurz vzniká v okamžiku vyplnění a odeslání závazné přihlášky. Storno poplatky neúčtujeme v případě, že za sebe na kurz najdete náhradníka a ten se kurzu skutečně zúčastní.
bottom of page